Kas yra SEO?

SEO — angliško termino Search Engine Optimization akronimas, lietuviškai — optimizacija paieškos sistemoms (lietuviškasis termino akronimas OPS nevartojamas, nes nesivarginame kalbėti gimtąja kalba ir labai mėgstame žongliruoti tarptautiniais bei angliškais terminais).

Kodėl jūsų svetainei reikalingos SEO paslaugos?

Tikrai esate girdėję apie SEO paslaugas. Įvairiems internetiniams verslams SEO puikiai veikia. Kyla klausimas, kodėl tai toks galingas reiškinys ir kodėl Jūsų verslui taip pat reikalingos SEO paslaugos?

SEO tai reikšminga priemonė, kuri daro įtaką tiek Jūsų internetinei rinkodarai, tiek ir komunikacijai.

1. SEO padės žmonėms Jūsų svetainę atrasti, pastebėti ir mylėti

Internete Jūsų svetainė yra sąlyčio taškas tarp Jūsų ir Jūsų kliento. Svetainė generuoja potencialius naujus klientus, partnerius ar investuotojus. SEO čia atlieka svarbų vaidmenį:jei Jūsų svetainės niekas neranda — ji nieko verta. Jau seniai SEO nebėra tik apie raktažodžių pozicijas, paspaudimus, peržiūras ir žemą atmetimo rodiklį. Modernus ir veiksmingas SEO turi įsišaknyti į įmonės tikslus ir strategijas. Tik taip internete užsiimsite savo vietą tikslinėje rinkoje.

2. SEO nėra tik vyšnaitė ant torto — tai svarbus ingredientas

(svarbu nepradėti naudoti vyšnaičių ir pabarstukų kol dar neturite pačio torto!). Šis punktas ne apie tai, kad Jūsų verslui reikalingos SEO paslaugos, o apie tai, kad Jūsų verslui reikalingos SEO paslaugos dar prieš pradedant kurti el. parduotuvę ar svetaine. Jei neseniai išleidote nemenką sumą pinigų naujai svetainei (ir ji atrodo puikiai!), ko gero, dabar tikrai nenorėsite klausytis apie patarimų apie tai, kad reikia investuoti dar daugiau pinigų, kad svetainė taptų matoma paieškos sistemose. Tačiau reikia padėti „Google“ suprasti Jūsų verslą. Tinkama SEO „injekcija“ į Jūsų svetainės „kraują“ gali paieškos sistemoms kuo geriausiai pademonstruoti Jūsų svetainę. Tikrai neretai pasitaiko, kad verslininkai susikuria reprezentatyvias svetaines — tikrus meno kūrinius, o tuomet kreipiasi dėl SEO (lyg tai būtų koks torto papuošimas). Viskas veikia tikrai ne taip. Juk nededate pyrago į orkaitę kol į tešlą neįmaišėte kiaušinių ir cukraus? Geriausius rezultatus pasieksite atsižvelgdami į SEO rekomendacijas dar tik pradedant planuoti svetainės struktūrą, dėlioti dizaino elementus, renkantis turinio valdymo sistemą bei jai reikalingus įskiepius / funkcionalumus ir t.t. Pradėti dirbti su SEO specialistu dar prieš pradedant kurti naują svetainę reiškia — teisingai susieti senus svetainės URL’us su naujais, sukurti nukreipimo puslapius atsižvelgiant į vartotojo ketinimus, išsaugoti turimas pozicijas bei lankytojų srautą ir t.t. Nors SEO specialistai gali nemažai pagelbėti, net jeigu ir pradėjote ne nuo to galo, tačiau, tokiu atveju reikės daugiau laiko, daugiau pastangų, daugiau pinigų ir galbūt net esminių pakeitimų svetainėje.

3. SEO daro įtaką potencialių klientų dalyvavimui tyrimo ir pirkimo cikle

Bėgant laikui SEO paslauga eksponentiškai padidins Jūsų pardavimus ir pelną (proporcingai nepadidindama išlaidų rinkodarai). Didesnis konversijų procentas ir daugiau pardavimų mažomis papildomomis išlaidomis. SEO paslauga pasižymi aukštesniu ROI (angl. Return On Investment, liet. investicijų pelningumo) rodikliu nei kitos panašios internetinės rinkodaros priemonės. Būtų klaidinga manyti, kad visi jau tikrai yra girdėję apie Jūsų prekės ženklą ir mano, jog esate geriausias pardavėjas. Toks manymas gali virsti brangia klaida, nes vartotojai internete nuolat lygina prekes / paslaugas ir ieško geresnės kainos. Egzistuoja sąmoningas apsipirkinėjimas: nesvarbu lengvesni ar sunkesni finansiniai laikai, bet kokiu atveju didesnė dalis vartotojų yra linkusi savo pinigus leisti atsargiai. SEO turi nemažą įtaką tyrimo ir pirkimo ciklui, kuriame dalyvauja dauguma vartotojų. SEO lyg perspektyvus magnetas, pritraukiantis į svetainę potencialius pirkėjus pagal svarbius, tiesiogiai susijusius raktažodžius, kurie turi aukštas pozicijas paieškos sistemų rezultatuose (ten kur vartotojai ieško informacijos apie prekes / paslaugas). Svarbu būti ten kur yra Jūsų potencialūs klientai ir nukreipti juos link Jūsų siūlomų sprendimų (prekių, paslaugų, informacijos ir pan.).

4. Ar žinote kas Jūsų versle galėtų tapti elitiniu pardavimų vadybininku — tikra pardavimų žvaigžde?

Jūsų interneto svetainė / el. parduotuvė! Ji dirba 7 dienas per savaitę, 24 valandas per parą, niekada neserga (nebent serverio klaidos ar įsilaužimai, bet labai retai ir to galima išvengti naudojant tam tikras prevencines priemones), nevėluoja į darbą bei tinkamai prižiūrima / optimizuojama gali užtikrinti aukščiausią našumą.

5. SEO kaina yra ne išlaida, o INVESTICIJA su didele grąža

Jei tik optimizacija atliekama teisingai. SEO atžvilgiu analizuojant „Google“ Search Console duomenis galima atrasti gerai besikonvertuojančius raktažodžius, pagal, kuriuose esate matomi tik 2-ame „Google“ paieškos rezultatų puslapyje. Tokiu atveju Jūs tiesiog paliekate pinigus kitiems. SEO dėka galite atrasti savo svetainės neišnaudotą potencialą uždirbti.